Ciekawe prezenty na dzień dziecka

15 czerwca 2022

Dzień dziecka już za kilka dni jeśli szukasz ciekawych pomysłów na prezent to w poniższym artykule znajdziesz kilka ciekawych propozycji na prezent na dzień dziecka 2022.

Ponadczasowe zabawki

Ciekawa propozycją na prezent na dzień dziecka są ponadczasowe zabawki, które sprawdzą się znakomicie zarówno dla tych młodszych jak i starszych dzieci. Klocki Lego Duplo, Lego junior lub Lego Technik to świetna propozycja prezentowa dla każdego. Wiele różnych zestawów do wyboru, dopasowanych do różnej grupy wiekowej daje gwarancję wyboru idealnego prezentu dopasowanego do zainteresowań i wieku danego dziecka. Kolejną propozycją są też kultowe klocki drewniane, z których ucieszą się szczególnie młodsze dzieci. Ponadczasowym prezentem mogą być również puzzle lub drewniane układanki. Dla tych najmłodszych można wybrać drewniane sortery czy piramidki.

Zabawka zgodna z zainteresowaniami dziecka

Dobrze dobrany prezent to taki, który odpowiada zainteresowaniom dziecka. Jeśli lubi ono odgrywać różne role np. nauczyciela czy kucharza można kupić zabawki, które pomogą w precyzyjnym odgrywaniu tych ról np. dziennik lekcyjny dla dzieci, tablicę, zestaw naczyń dla dzieci czy owoców i warzyw z drewna. Podobnie wygląda sprawa gdy dziecko interesuje się jakąś dyscypliną sportu wtedy warto zainwestować w prezent, który będzie przydatny podczas uprawniania sportu. Jeśli dziecko interesuje się fotografią można pomyśleć o aparacie fotograficznym dedykowanym dzieciom, który jest kolorowy i prosty w obsłudze.

Książka wyjątkowy prezent na dzień dziecka

Książka to zawsze dobry prezent nie tylko z okazji dnia dziecka. Warto poszukać książki, która będzie pięknie ilustrowana, a przy tym będzie opowiadać ciekawą historię. Można w niej napisać dedykację by dziecko po latach z sentymentem wspominało prezent, który dostało na dzień dziecka. Jest wiele wydawnictw wartych polecenia, które wydały wartościowe książki opowiadające o empatii, własnej wartości czy przyjaźni. Taka tematyka na pewno trafi do serca każdego dziecka.

#prezent na dzień dziecka 2022