Dzień Dziecka za pasem – jaki prezent wybrać

15 czerwca 2022

1 czerwca to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w kalendarzu każdego dziecka. Do tego w roku 2022 zostało zaledwie kilka dni. Co zrobić w sytuacji, kiedy najmłodsi zacierają ręce w oczekiwaniu, a rodzice, wujkowie, czy babcie w głowie mają pustkę i szukają prezentu na ostatnią chwilę? Zwykłe słodkie “zapchajdziury” sprawdzają się jako dodatek, choć w czasach świadomości szkodliwości cukru, stają się coraz mniej popularne i niekoniecznie mile widziane. Zatem, co podarować dziecku małemu, nieco starszemu, temu dużemu, a nawet całkiem dorosłemu, żeby prezent był udany i cieszył dłużej niż pudełko czekoladek? 

Dla malucha

Małe dzieci – mały kłopot, mówi ludowa mądrość. I rzeczywiście, zarówno chłopcy jak dziewczynki ucieszą się z miękkich pluszaków, kolorowych piłek, czy książeczek z obrazkami. Osoby pragnące przemycić przez zabawę wartości edukacyjne mogą spojrzeć przychylnym okiem na zestawy klocków, dostępne w różnych fakturach, kolorach i stworzone z przeróżnych materiałów. Kształtują wyobraźnię przestrzenną i są uniwersalnym i mile widzianym prezentem na każdą okazję. Z pewnością będą dobre też jako Prezent na dzień dziecka 2022, czyli produkt wysokiej jakości w niskiej cenie! . Dla całkiem malutkich dzieci dobrym wyborem będą różne zabawki sensoryczne, których kształty, kolory, faktura i wydawane przy zabawie dźwięki, kształtują zmysły i pozwalają bezpiecznie poznawać świat. Osoby o nieco większym budżecie mogą się zainteresować matami edukacyjnymi dla  najmłodszych.  Te, mogą zająć uwagę bobasa na długo, dając chwilę wytchnienia młodym rodzicom. Zatem kupione przez dziadków mogą być prezentem, zarówno da tych już dorosłych dzieci, jak i najmłodszego pokolenia w rodzinie. 

Dla starszaka

Tutaj wybór jest naprawdę duży. Świetnym prezentem na każdą okazję, zawsze są książki. Począwszy od tych z obrazkami, interaktywnych, wodoodpornych, z którymi najmłodszy adept czytelnictwa nie musi się rozstawać nawet w kąpieli, aż po zapierające dech opowieści przygodowe dla nieco starszych i całkiem już dojrzałych dzieci w każdym wieku i każdej płci.  Równie uniwersalnym prezentem, który można dopasować do każdego obdarowywanego i każdej obdarowywanej, są puzzle. Mnogość wzorów, kolorów i ilości elementów w dostępnej na rynku ofercie, może przyprawić o zawrót głowy, zatem jest w czym wybierać!  Plagą dzisiejszych czasów jest uzależnienie od smartfonów. Oderwanie od nich najmłodszych bywa trudne, ale nie niemożliwe. Pomóc mogą tu gry planszowe. Od prostych i lubianych memory, aż po wciągające przygodówki, w których rozgrywka może trwać naprawdę długo. 

Bez względu na to czy prezentem będzie książka, gra, zestaw do badmintona, czy hulajnoga, najważniejsze jest opakowanie go w czułość i troskę. Wtedy cieszyć będzie jeszcze długo po tym jak Dzień Dziecka 2022 przejdzie do historii. 

#prezent na dzień dziecka 2022